آشنایی با اکسل excel آماده استفاده است.

excel

اکسل Excel یکی از محبوب‌ترین و در دسترس‌ترین ابزارهای تحلیل داده در ایران و جهان است. سازماندهی و استفاده از داده‌ها در قالب جدول‌های دو بعدی، یکی از رایج‌ترین و در عین حال کارآمدترین رویکردها در تحلیل‌های کمّی و تهیه گزارش‌های اطلاعاتی است. به همین سبب، افراد زیادی در دنیا با اکسل راحتند و از آن به عنوان ابزار تحلیل داده استفاده می‌کنند. به همین دلیل، بی‌راه نیست اگر بگوییم اکسل پرکاربرترین ابزار تحلیل داده در دنیا است. 

در اکسل دستورات ساده‌سازی شده‌اند و همه چیز روی صفحه نمایش در یک محیط گرافیکی در مقابل دیدگان شما انجام می‌شود. به همین دلیل، حتی اگر بخواهید تحلیل داده‌ را با ابزارهای دیگری مثل R و Python یاد بگیرید دانستن سودمند است، چون شهود مناسبی در ارتباط با کار با داده‌ها برای شما ایجاد می‌کند. یادگیری اکسل هیچ پیش‌نیازی لازم ندارد و حتی برای کسانی که تجربه زیادی در کار با کامپیوتر ندارند نیز امکان‌پذیر است.  

در حقیقت، اکسل تنها ابزار کار کسانی که به صورت حرفه‌ای تحلیل داده انجام می‌دهند نیست، بلکه یک ابزار عمومی برای مدیریت داده و تحلیل آن برای همه است. بسیاری از ما در زندگی روزمره خود با موقعیت‌هایی مواجه می‌شویم که باید در آن حساب و کتاب کنیم یا مثلا مدیریت مجموعه‌ای از محاسبات را به عهده بگیریم. در بسیاری مواقع این محاسبات روی کاغذ و با ماشین حساب انجام می‌شوند در حالی که اکسل فضا و امکاناتی در اختیارمان قرار می‌دهد که مدیریت محاسبات در آن بسیار ساده‌تر و کارآمدتر است. 

درس «آشنایی با اکسل» در مدرسۀ دقیقه بارگذاری شده و در دسترس مخاطبان مدرسه است. محتوای این درس را زهرا دوخائی به گونه‌ای تهیه کرده تا این دوره آموزشی برای تمامی کسانی که تا به حال با اکسل کار نکرده‌اند و هیچ گونه شناختی از آن ندارند قابل استفاده است؛ چه کسانی که می‌خواهند اکسل یاد بگیرند تا محاسبات روزمره‌ی خود مدیریت کنند چه کسانی که می‌خواهند در آینده نزدیک از آن در تهیه گزارش‌های اطلاعاتی و تحلیل‌های حرفه‌ای‌تر استفاده کنند. 

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors