آشنایی با محبوب‌ترین ابزار هوش تجاری بارگذاری شد

powerBI2

پاوربی‌آی PowerBI یک ابزار پردازش، مصورسازی و تحلیل داده است و به عنوان یکی از محبوب‌ترین راهکارهای استقرار هوش تجاری در شرکت‌ها و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطابق گزارش‌هایی که در سال‌های اخیر منتشر شده پاور‌بی‌آی بیشترین مقبولیت را در میان راهکارهای استقرار هوش تجاری (BI) در دنیا دارد (+).

پاور‌بی‌آی محبوبیت زیادی دارد چون از اکسل قدرتمندتر است و تحلیل‌های پیشرفته‌تری با آن قابل انجام است و جامعه گستردۀ کاربران اکسل از کار با آن استقبال می‌کنند. علاوه بر این، در پاوربی‌آی نیازی به کدنویسی ندارد و مصورسازی‌ها همگی با رابط گرافیکی انجام می‌شوند، به همین دلیل کار با پاور‌بی‌آی بسیار ساده است. در صورتی که مفاهیم پایه‌ای را در پاوربی‌آی یاد بگیرید می‌توانید گزارش‌های اولیه و ساده درست کنید و در طی زمان نیز با آشنا شدن با جزئیات آن از ویژگی‌های متعدد آن بهره‌مند شوید. 

زهرا دوخائی مجموعه درس‌های «آشنایی با پاوربی‌آی» را در مدرسۀ دقیقه تهیه کرده است. این دوره آموزشی، هم‌اکنون در مدرسه دقیقه در دسترس است.  مخاطب این دوره کسانی هستند که آشنایی اولیه‌ای با مفاهیم تحلیل داده و هوش تجاری دارند و می‌دانند که پاوربی‌آی را به صورت کلی در چه موقعیت‌هایی باید استفاده کنند. هدف از این درس شروع کار با این نرم‌افزار است تا راحت‌تر بتوانند از کاربردهای پیشرفته آن در آینده استفاده کنند.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors