آشنایی با بهترین کتابخانه مصورسازی داده بارگذاری شد

ggplot2_rect

حتما توجه شما هم به مصورسازی‌های زیبایی که در مجلات و وبسایت‌های معتبر دنیا وجود دارد جلب شده است. بسیاری از این نمودارهای جذاب با کتابخانه‌ای در R به نام ggplot2 ایجاد می‌شوند. 

این کتابخانه، دریچه‌ای به دنیای تصویر‌سازی با استفاده از داده‌ها است. برخلاف دیگر ابزارهای مصورسازی داده، این کتابخانه مبتنی بر لایه‌ها کار می‌کند. این ویژگی به تحلیلگر کمک می‌کند تا با ترکیب لایه‌های مختلف و در بعضی موارد مستقل از یکدیگر هر آنچه در ذهن دارید را تصویر کند.

برای کار با کتابخانه ggplot2، کافی است منطق کار با لایه‌ها را یاد بگیرید تا بتوانید به راحتی گراف‌هایی زیبا و آماده برای چاپ در مقالات و پایان‌نامه‌ها داشته باشید. اگر برای نمودارهای خودتان قالب مشخصی درنظر دارید این کتابخانه کار شما را راحت کرده است. با استفاده از پوسته‌های آماده، این امکان را دارید که به راحتی نمودار را به شکل مورد نظر خود دربیاورید و به جای آن زمان خود را صرف پیامی کنید که به بیننده انتقال می‌دهید.

نمونه‌هایی از نمودارهای ترسیم شده با کتابخانه ggplot2 منبع: Cedric Scherer

ساختار ggplot2 کم‌وبیش منطبق بر چهارچوب تحلیلی شما هنگام کار با جداول است. در این ساختار شما ابتدا با داده‌های خام شروع می‌کنید و سپس لایه‌های مختلفی مانند خلاصه‌های آماری یا ترسیم هندسی مختلف از داده‌ها را به نمایش می‌گذارید. این شباهتِ فرایندی به شما امکان می‌دهد فاصلۀ چندانی میان آنچه که در ذهن دارید و دستورات ترسیم وجود نداشته باشد.

آشنایی و تسلط بر ساختارلایه‌ها در ggplot2 همچنین این امکان را به شما می‌دهد که نه تنها هر چه از مصورسازی می‌شناسید را ترسیم کنید، بلکه با ترکیب آن‌ها به خلق نمودارهایی جدید بپردازید. بیشتر ابزارهای رسم نمودار معمولا مجموعه‌ای بزرگ از نمودارهای آماده هستند که در بهترین حالت به شما امکان ترسیم نمودارهای خاص و مرتبط با کارتان را ارایه می‌دهند.

ساختار لایه‌ها در ggplot2

تمام رشته‌های علمی می‌توانند با استفاده از این کتابخانه در R روایت منسجمی را از داده‌های خود به نمایش بگذارند. به عنوان مثال رشته‌هایی مانند علوم جغرافی، زمین‌شناسی و مطالعات شهری که از حجم وسیعی از نقشه‌ها برای مطالعات خود استفاده می‌کنند می‌توانند با ترکیب نقشه‌ها و داده‌ها، مطالعات خود را گسترش دهند یا متخصصین بازاریابی و مدیریت می‌توانند از ترکیب نقشه‌ها و محاسبات آماری به زبانی ساده با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنند.

نمونه‌هایی از ترکیب نقشه و داده در کتابخانه ggplot2. منبع: Cedric Scherer

اگر می‌خواهید ggplot2 را یاد بگیرید درس آشنایی با مصورسازی داده با ggplot2 در مدرسه پردازش و تحلیل داده دقیقه نقطه شروع خوبی برای این کار است. در این درس مبانی اولیه را خواهید آموخت و با استفاده از داده‌های آموزشی شروع به ترسیم نمودار خواهید کرد. انواع ترسیم، تنظیم پوسته‌ و مقیاس‌ از جمله سرفصل‌هایی است که در این آموزش دوره آموزشی پوشش داده می‌شود. در انتهای این دوره نیز یاد می‌گیرید چگونه نمودار خود را با گرافیکی شبیه به مجلات معتبر جهان رسم کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors