وارد کردن داده در R

459
10 ساعت

برای کار با R لازم است داده‌ها را در این محیط داشته باشید. وارد کردن داده‌ها در محیط R ساده و منعطف است. در این درس شما یاد خواهید گرفت چطور داده‌ها را از انواع فایل‌ها وارد کنید. فایل‌های csv، spss، excel، sas و stata از جمله فایل‌هایی است که شما می‌توانید آن‌ها را به راحتی در R فراخوانی کنید. این درس نحوه وارد کردن این نوع داده‌ها را به شما آموزش می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مهم در R ارتباط گرفتن با پایگاه‌های داده مختلف و فراخوانی داده‌ از آن‌ها است. این درس شما را با مقدمات فراخوانی داده از انواع پایگاه داده مانند SQL SERVER و MY SQL نیز آشنا می‌کند.

اهداف

  • خواندن فایل‌های حاوی داده
  • ارتباط با پایگاه‌های داده
  • خواندن داده‌های بزرگ
  • خواندن همزمان داده‌ها

فهرست:

16 درس10h

ملزومات وارد کردن داده در R

فایل چیست و ساختار آن چگونه است؟
انواع فایل‌ها

وارد کردن انواع داده در R

کتابخانه‌های مرتبط با خواندن داده

مباحث پیشرفته در خواندن و نوشتن فایل‌ها

بهمن اجدری

تحلیلگر داده در دقیقه

بهمن اجدری فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه لولیا در سوئد است. علاقه اصلی او بررسی رفتارها و پدیده‌ها در محیط‌های مختلف با استفاده از داده است.

وی هم‌اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش علوم اجتماعی دانشگاه خوارزمی تهران نیز می‌باشد.

بهمن در طیف گسترده‌ای از پروژهای تحلیلی فعالیت داشته است. واکاوی رفتار کاربران در پلتفرم‌های آموزشی، تحلیل عملکرد کمپین‌های تبلیغات دیجیتال، بررسی تاثیر گردشگران بر آداب و رسوم محلی، ‌بررسی رفتار مسافران مترو و دیگر داده‌های ترافیکی از جمله فعالیت‌های اخیر وی است. بهمن دیگر علایق خود را در حوزه تحلیل داده در قالب یادداشت و مقاله‌ منتشر می‌کند. این مقاله‌ها در حوزه‌های مختلف مانند علوم اجتماعی، جمعیت‌شناسی و اقتصاد در «دقیقه‌ای برای تامل» قابل دریافت است:

d-mag.ir/author/bahmanajd

بهمن اجدری همچنین دوره‌های مختلف آموزش تحلیل داده را در سازمان‌های دولتی و غیردولتی مختلف برگزار کرده است و در حال حاضر مشغول ترجمه کتاب در این حوزه و تدوین بسته‌های آموزشی است.

4.79 (19 نظر)

9 دوره ها

4959 دانشجو

نظرات

4.8

جمعاً 4 نظر

5
3 نظر
4
1 نظر
3
0 نظر
2
0 نظر
1
0 نظر

ممنون از دوره خوبتون

خیلی ممنون و خیلی مفید بود.

به نسبت سایر دوره هایی که دیدم خیلی مفید و به جا مطالب مطرح شده و برای شخصی بدون تجربه قبلی استارت خوبی برای کار با نرم افزار آر فراهم می کند. فقط کاش همه دیتاهایی که در دروس به کار می رود برای دانلود موجود باشد.

بسیار عالی و مفید

پیش‌نیاز

مخاطبین

  • تحلیلگران داده
  • علاقه‌مندان به تحلیل داده
  • پژوهشگران مطالعات کمّی
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors