ملزومات وارد کردن داده در R

وارد کردن انواع داده در R

کتابخانه‌های مرتبط با خواندن داده

مباحث پیشرفته در خواندن و نوشتن فایل‌ها

آدرس دهی در R

فهرست مطالب

برای اینکه فایلی را در R وارد کنیم لازم است محل قرارگیری آن فایل را مشخص کنیم. این کار بسیار ساده است. اما قبل از آن باید با فضای کار (Working Directory) آشنا شویم.

فضای کاری (Working Directory)

فضای کاری در واقع یک مسیر (آدرس) در کامپیوتر شما است. این آدرس، مسیر پیش‌فرضی را که کامپیوتر شما به آن نگاه می‌کند را تعیین می‌کند. این آدرس بنا به نظر شما قابل تغییر است. برای اینکه بدانید مسیر فعلی شما کجاست تنها کافی است کد زیر را در Rstudio اجرا کنید.

				
					getwd()
				
			

با اجرای دستور بالا شما خروجی شبیه شکل زیر خواهید گرفت. این مسیر، همان مسیری است که R به آن نگاه می‌کند. ممکن است خروجی شما بنا بر تنظیماتی که کرده‌اید متفاوت باشد.

				
					[1] "C:/Users/computer name/Documents"
				
			

هرگاه تلاش کنید فایلی راوارد R کنید، بصورت پیش‌فرض R در نظر می‌گیرد که فایل مورد نظر در مسیری که از خروجی دستور()getwd قرار دارد. برای نمونه در مثال زیر فایل داده‌ای که با پسوند csv در محل پیش‌فرض ذخیره شده است در سیستم عامل ویندوز به صورت زیر آدرس‌دهی می‌شود. 

تغییر مسیر فضای کاری(Working Directory)

همانطور که گفته شد شما می‌توانید مسیر پیش‌فرض فضای کاری خود را هر زمان که بخواهید تغییر دهید.  حتی می‌توانید در زمانی که چند پروژه همزمان دارید مسیر های جداگانه‌ای را برای هریک از آن‌ها تعیین کنید. برای تعیین مسیر باید از ()setwd استفاده کنید. این دستور آرگومانی به نام dirدارد که مسیر جدید را دریافت می کند و مسیر کاری را روی آن تنظیم می‌کند.

				
					setwd(dir = "F:/")
				
			

مدیریت فضای کار در R

مدیریت فضای کار در R قبل از شروع یک پروژه دارای اهمیت زیادی است. نظم در ساختار پوشه بندی به شما این امکان را می‌دهد هز زمان که لازم بود فایل‌های خود را مرتب کنید و به آن‌ها رجوع کنید. در ادامه با پوشه‌بندی در یک پروژه آشنا خواهید شد.

می‌خواهیم پروژه‌ای را در R  آغاز کنیم. برای این کار در دِرایو F  پوشه ای بنام my-r-project ایجاد می‌کنیم. این نام بهتر است متناسب با محتوای پروژه شما باشد. در پوشه ایجاد شده سه پوشه دیگر برای جدا کردن عکس‌ها و نمودارها، داده‌ها و فایل‌های کد ایجاد می‌کنیم. پوشه ایجاد شده در مثال ما به صورت شکل زیر است. 

این دسته‌بندی الزامی نیست و شما می‌توانید بنا بر نیاز‌های خود پوشه‌های کمتر و یابیشتری ایجاد کنید و فایل‌های خود را در آن‌ها ذخیره کنید. 

حالا کافی است مسیر پیشفرض در R  را به آدرس پوشه my-r-project  تغییر دهیم. 

				
					setwd("F:/my-r-project")
				
			

از اینجا به بعد محیط کاری شما در درایو F و پوشه my-r-project است. در واقع شما به R دستور داده‌اید که تمام فایل‌هایی که ایجاد خواهید کرد و یا آن‌ها را فراخوانی خواهید کرد از این مسیر خواهد بود.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors