مصورسازی داده با matplotlib

1038
10 ساعت

کتابخانه Matplotlib یک بسته نرم‌افزاری پرکاربرد برای رسم نمودار در پایتون است. ایم کتابخانه قابلیت‌های زیادی در مصورسازی داده دارد و امکان ترسیم مجموعه متنوعی از نمودارها را در پایتون فراهم می‌کند و با ارائه خروجی‌های باکیفیت استفاده از تصاویر در نرم‌افزارهای تحلیلی و نسخه‌های چاپی را امکان‌پذیر می‌کند.
در این درس علاوه بر آشنایی با امکانات کتابخانه matplotlib برای ترسیم نمودار، با برخی نکات کاربردی و ظرایف عملی مصورسازی داده برای ارائه موثر اطلاعات نیز آشنا خواهید شد.

اهداف

فهرست:

9 درس10h

روند تغییرات

منحنی‌های تغییر
ذخیره‌ کردن نمودارها
فونت فارسی در نمودارهای پایتون
ایجاد کانون توجه
تمرین: مقایسه عملکرد ارزی دولت‌ها

نمودار میله‌ای و ترتیب

نمودار فراوانی

رابطه متغیرها و نمودار پراکندگی

علیرضا کدیور

تحلیلگر داده در دقیقه

علیرضا کدیور از سال ۱۳۹۳ تا‌کنون به تحلیل داده‌ در حوزه‌های گوناگون اشتغال دارد. تمرکز علیرضا بیش از هرچیز بر به‌کارگیری روش‌های آماری و ایده‌های تحلیل داده در مسائل واقعی است.

مطالعات اجتماعی، تحلیل نتایج نظرسنجی، تحلیل داده‌های سلامت و درمان، کشف تقلب در سازمان‌های بیمه‌گر، پیش‌بینی قیمت در بازارهای بورس و مسکن، تحلیل داده در کسب و کارهای دیجیتال، تحلیل داده برای حل مسائل مدیریت شهری و مطالعات رفاهی زمینه‌هایی است که او در آن‌ها به عنوان تحلیلگر تجربه فعالیت داشته است.

علیرضا فارغ التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه شریف و کارشناسی ارشد آمار و تحقیق در عملیات از دانشگاه اسکس در انگلستان و هم‌بنیان‌گذار شرکت پردازش و تحلیل داده دقیقه است. او از سال ۹۵ آموزش در حوزۀ علوم داده را نیز آغاز کرد و از آن زمان تاکنون دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعددی در سازمان‌های گوناگون برگزار کرده است. او همچنین از سال ۹۸ مبانی برنامه‌سازی کامپیوتری و مقدمات تحلیل داده را در دانشگاه صنعتی شریف تدریس می‌کند.

او به روزنامه‌نگاری مبتنی بر تحلیل و مصورسازی داده در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... نیز علاقه‌مند است و سردبیری مجله تحلیلی دقیقه‌ای برای تأمل را از ابتدای راه‌اندازی آن بر عهده دارد. تحلیل‌های او در ارتباط با شیوع کرونا در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت ویژه در جراید بازتاب یافت و در سطح کشور مورد توجه قرار گرفت و در برخی مجلات معتبر دنیا مانند مجله لنست انتشار یافت. یادداشت‌ها و مقالات او در مجله تحلیلی دقیقه‌ای برای تأمل در آدرس زیر در دسترس است:

d-mag.ir/pauthor/alirezakd

علیرضا علاوه بر کاربردهای تحلیل داده در خدمات عمومی و کسب‌وکار، به کاربردهای پردازش و تحلیل داده‌ها در علوم انسانی و مباحث فکری حول علوم داده مانند نقش تاریخی داده در تحولات علمی و روش‌های آموزش آن نیز علاقه‌مند است.

علیرضا کدیور هم‌اکنون به آموزش علوم داده و دیگر مهارت‌های مورد نیاز برای بهره‌برداری تحلیلی از داده‌ها در مدرسه پردازش و تحلیل داده دقیقه اشتغال دارد. درس‌‌ها و دیگر مطالبی که علیرضا در مدرسه دقیقه ارائه می‌کند در ادامه آمده است.

4.64 (58 نظر)

17 دوره ها

17736 دانشجو

<

p>مسعود مجیدی تحلیلگر داده‌های مالی و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی است. وی هم اکنون به عنوان تحلیلگر ارشد در موسسه مطالعات اقتصادی بامداد فعالیت می‌کند.

4.75 (4 نظر)

2 دوره ها

94 دانشجو

نظرات

4.8

جمعاً 4 نظر

5
3 نظر
4
1 نظر
3
0 نظر
2
0 نظر
1
0 نظر

عالی بود

دوره خوبی بود

سپاسگذارم خیلی مفید بود.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors