آشنایی با پایتون

درس
133
16 ساعت

پایتون یکی از محبوب‌ترین یا شاید محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی در دنیاست. در این درس‌ها می‌توایند آن را با بیانی ساده و بدون هیچ پیش‌نیازی یاد بگیرید. پایتون یک زبان همه‌منظوره است و با یادگیری دریچه‌ای به دنیای علوم داده و وتوسعه نرم‌افزار به روی شما باز می‌شود. اگر به برنامه‌نویسی علاقه دارید اما پیش‌زمینه‌ای در آن ندارید یا حتی از آن می‌ترسید و از کدنویسی وحشت دارید، پایتون گزینه مناسبی برای شروع است، چون طراحی شده تا ساده باشد و همین رمز موفقیت آن بوده و باعث اجتماعی بزرگ و قدرتمند از علاقه‌مندان را در سراسر دنیا شکل دهد.

اهداف

  • آمادگی برای ورود به دنیای علوم داده
  • آمادگی برای ورود به دنیای توسعه نرم‌افزار
  • آشنایی با مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی
  • پی‌ریزی تفکر الگوریتمی

فهرست:

16 درس16h

معرفی، نصب و مفاهیم اولیه

آزمون کوتاه: پایتون و زبان‌های برنامه‌نویسی

عملگر، مقدار و متغیر

ساختار شرط و حلقه‌های تکرار

توابع و متدها

مقدارهای پیمایش‌پذیر

علیرضا کدیور

تحلیلگر داده در دقیقه

علیرضا کدیور از سال ۱۳۹۳ تا‌کنون به تحلیل داده‌ در حوزه‌های گوناگون اشتغال دارد. تمرکز علیرضا بیش از هرچیز بر به‌کارگیری روش‌های آماری و ایده‌های تحلیل داده در مسائل واقعی است.

مطالعات اجتماعی، تحلیل نتایج نظرسنجی، تحلیل داده‌های سلامت و درمان، کشف تقلب در سازمان‌های بیمه‌گر، پیش‌بینی قیمت در بازارهای بورس و مسکن، تحلیل داده در کسب و کارهای دیجیتال، تحلیل داده برای حل مسائل مدیریت شهری و مطالعات رفاهی زمینه‌هایی است که او در آن‌ها به عنوان تحلیلگر تجربه فعالیت داشته است.

علیرضا فارغ التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه شریف و کارشناسی ارشد آمار و تحقیق در عملیات از دانشگاه اسکس در انگلستان و هم‌بنیان‌گذار شرکت پردازش و تحلیل داده دقیقه است. او از سال ۹۵ آموزش در حوزۀ علوم داده را نیز آغاز کرد و از آن زمان تاکنون دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعددی در سازمان‌های گوناگون برگزار کرده است. او همچنین از سال ۹۸ مبانی برنامه‌سازی کامپیوتری و مقدمات تحلیل داده را در دانشگاه صنعتی شریف تدریس می‌کند.

او به روزنامه‌نگاری مبتنی بر تحلیل و مصورسازی داده در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... نیز علاقه‌مند است و سردبیری مجله تحلیلی دقیقه‌ای برای تأمل را از ابتدای راه‌اندازی آن بر عهده دارد. تحلیل‌های او در ارتباط با شیوع کرونا در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت ویژه در جراید بازتاب یافت و در سطح کشور مورد توجه قرار گرفت و در برخی مجلات معتبر دنیا مانند مجله لنست انتشار یافت. یادداشت‌ها و مقالات او در مجله تحلیلی دقیقه‌ای برای تأمل در آدرس زیر در دسترس است:

d-mag.ir/pauthor/alirezakd

علیرضا علاوه بر کاربردهای تحلیل داده در خدمات عمومی و کسب‌وکار، به کاربردهای پردازش و تحلیل داده‌ها در علوم انسانی و مباحث فکری حول علوم داده مانند نقش تاریخی داده در تحولات علمی و روش‌های آموزش آن نیز علاقه‌مند است.

علیرضا کدیور هم‌اکنون به آموزش علوم داده و دیگر مهارت‌های مورد نیاز برای بهره‌برداری تحلیلی از داده‌ها در مدرسه پردازش و تحلیل داده دقیقه اشتغال دارد. درس‌‌ها و دیگر مطالبی که علیرضا در مدرسه دقیقه ارائه می‌کند در ادامه آمده است.

4.55 (11 نظر)

10 دوره ها

1468 دانشجو

نظرات

پیش‌نیاز

مخاطبین

  • علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار
  • علاقه‌مندان داده‌کاوی و یادگیری ماشین
  • پژوهشگران مطالعات تجربی
  • دانشجویان علوم و مهندسی
  • تحلیلگران داده

Want to receive push notifications for all major on-site activities?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors