آشنایی با پایتون

3322
16 ساعت

پایتون یکی از محبوب‌ترین یا شاید محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی در دنیاست. در این درس‌ها می‌توایند آن را با بیانی ساده و بدون هیچ پیش‌نیازی یاد بگیرید. پایتون یک زبان همه‌منظوره است و با یادگیری دریچه‌ای به دنیای علوم داده و وتوسعه نرم‌افزار به روی شما باز می‌شود. اگر به برنامه‌نویسی علاقه دارید اما پیش‌زمینه‌ای در آن ندارید یا حتی از آن می‌ترسید و از کدنویسی وحشت دارید، پایتون گزینه مناسبی برای شروع است، چون طراحی شده تا ساده باشد و همین رمز موفقیت آن بوده و باعث اجتماعی بزرگ و قدرتمند از علاقه‌مندان را در سراسر دنیا شکل دهد.

اهداف

  • آمادگی برای ورود به دنیای علوم داده
  • آمادگی برای ورود به دنیای توسعه نرم‌افزار
  • آشنایی با مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی
  • پی‌ریزی تفکر الگوریتمی

فهرست:

17 درس16h

معرفی، نصب و مفاهیم اولیه

نصب پایتون و دسترسی به محیط تعاملی
آزمون کوتاه: پایتون و زبان‌های برنامه‌نویسی

عملگر، مقدار و متغیر

ساختار شرط و حلقه‌های تکرار

توابع و متدها

مقدارهای پیمایش‌پذیر

مجموعه و دیکشنری

علیرضا کدیور

تحلیلگر داده در دقیقه

علیرضا کدیور از سال ۱۳۹۳ تا‌کنون به تحلیل داده‌ در حوزه‌های گوناگون اشتغال دارد. تمرکز علیرضا بیش از هرچیز بر به‌کارگیری روش‌های آماری و ایده‌های تحلیل داده در مسائل واقعی است.

مطالعات اجتماعی، تحلیل نتایج نظرسنجی، تحلیل داده‌های سلامت و درمان، کشف تقلب در سازمان‌های بیمه‌گر، پیش‌بینی قیمت در بازارهای بورس و مسکن، تحلیل داده در کسب و کارهای دیجیتال، تحلیل داده برای حل مسائل مدیریت شهری و مطالعات رفاهی زمینه‌هایی است که او در آن‌ها به عنوان تحلیلگر تجربه فعالیت داشته است.

علیرضا فارغ التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه شریف و کارشناسی ارشد آمار و تحقیق در عملیات از دانشگاه اسکس در انگلستان و هم‌بنیان‌گذار شرکت پردازش و تحلیل داده دقیقه است. او از سال ۹۵ آموزش در حوزۀ علوم داده را نیز آغاز کرد و از آن زمان تاکنون دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعددی در سازمان‌های گوناگون برگزار کرده است. او همچنین از سال ۹۸ مبانی برنامه‌سازی کامپیوتری و مقدمات تحلیل داده را در دانشگاه صنعتی شریف تدریس می‌کند.

او به روزنامه‌نگاری مبتنی بر تحلیل و مصورسازی داده در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... نیز علاقه‌مند است و سردبیری مجله تحلیلی دقیقه‌ای برای تأمل را از ابتدای راه‌اندازی آن بر عهده دارد. تحلیل‌های او در ارتباط با شیوع کرونا در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت ویژه در جراید بازتاب یافت و در سطح کشور مورد توجه قرار گرفت و در برخی مجلات معتبر دنیا مانند مجله لنست انتشار یافت. یادداشت‌ها و مقالات او در مجله تحلیلی دقیقه‌ای برای تأمل در آدرس زیر در دسترس است:

d-mag.ir/pauthor/alirezakd

علیرضا علاوه بر کاربردهای تحلیل داده در خدمات عمومی و کسب‌وکار، به کاربردهای پردازش و تحلیل داده‌ها در علوم انسانی و مباحث فکری حول علوم داده مانند نقش تاریخی داده در تحولات علمی و روش‌های آموزش آن نیز علاقه‌مند است.

علیرضا کدیور هم‌اکنون به آموزش علوم داده و دیگر مهارت‌های مورد نیاز برای بهره‌برداری تحلیلی از داده‌ها در مدرسه پردازش و تحلیل داده دقیقه اشتغال دارد. درس‌‌ها و دیگر مطالبی که علیرضا در مدرسه دقیقه ارائه می‌کند در ادامه آمده است.

4.57 (46 نظر)

16 دوره ها

17153 دانشجو

نظرات

4.7

جمعاً 12 نظر

5
8 نظر
4
2 نظر
3
0 نظر
2
0 نظر
1
0 نظر

خوب بود

خوب بود

خوب

دوره فشرده و مفیدی بود در بعضی موارد میشه در ارائه و توضیح مطالب انسجام و عملکرد قویتری داشت.

thank you for the course

بسیار عالی

دوره خیلی خوب و پایه ای بود. ممنونم از آقای کدیور

عالی بود.بسیار آموزنده.

بسیار عالی، جامع و کاربردی

دوره خوب با اساتید عالی

عالی

پیش‌نیاز

مخاطبین

  • علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار
  • علاقه‌مندان داده‌کاوی و یادگیری ماشین
  • پژوهشگران مطالعات تجربی
  • دانشجویان علوم و مهندسی
  • تحلیلگران داده
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors