تبدیل داده با dplyr

393
16 ساعت

یکی از مراحل مهم در تحلیل داده‌ها دستکاری و تغییر و تبدیل داده‌ها است. در این فرایند تحلیل‌گر داده‌ها را با امکاناتی که در اختیار دارد به شکلی در می‌آورد که بتواند بیشترین بینش را از دیتاست استخراج کند. این کار معمولا زمان زیادی از تحلیل‌گر می‌گیرد.
کتابخانه dplyr صرفا برای این موضوع طراحی شده استو این کتابخانه با محموعه ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌دهد تا سرحد امکان این فرایند را ساده می‌کند.
این درس شما را با ابزارهای اصلی این کتابخانه آشنا می‌کند.

اهداف

  • دستکاری ساده داده‌ها
  • ایجاد زیرمجموعه داده‌ها
  • آشنایی با داده‌های گمشده
  • گروه بندی داده‌ها
  • انجام محاسبات روی داده‌های گروه شده

فهرست:

10 درس16h

معرفی

پیش‌نیازها
داده‌های تمرینی
مبانی dplyr

تبدیل داده‌ها

گروه‌بندی، خلاصه‌سازی و بیشتر از آن

بهمن اجدری

تحلیلگر داده در دقیقه

بهمن اجدری فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه لولیا در سوئد است. علاقه اصلی او بررسی رفتارها و پدیده‌ها در محیط‌های مختلف با استفاده از داده است.

وی هم‌اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش علوم اجتماعی دانشگاه خوارزمی تهران نیز می‌باشد.

بهمن در طیف گسترده‌ای از پروژهای تحلیلی فعالیت داشته است. واکاوی رفتار کاربران در پلتفرم‌های آموزشی، تحلیل عملکرد کمپین‌های تبلیغات دیجیتال، بررسی تاثیر گردشگران بر آداب و رسوم محلی، ‌بررسی رفتار مسافران مترو و دیگر داده‌های ترافیکی از جمله فعالیت‌های اخیر وی است. بهمن دیگر علایق خود را در حوزه تحلیل داده در قالب یادداشت و مقاله‌ منتشر می‌کند. این مقاله‌ها در حوزه‌های مختلف مانند علوم اجتماعی، جمعیت‌شناسی و اقتصاد در «دقیقه‌ای برای تامل» قابل دریافت است:

d-mag.ir/author/bahmanajd

بهمن اجدری همچنین دوره‌های مختلف آموزش تحلیل داده را در سازمان‌های دولتی و غیردولتی مختلف برگزار کرده است و در حال حاضر مشغول ترجمه کتاب در این حوزه و تدوین بسته‌های آموزشی است.

4.76 (17 نظر)

9 دوره ها

4651 دانشجو

نظرات

5.0

جمعاً 1 نظر

5
1 نظر
4
0 نظر
3
0 نظر
2
0 نظر
1
0 نظر

عالی.
درس که جدید و جالب!
تدریس هم که روان و قابل فهم و جذب کننده!

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors