پیش‌بینی خطر ابتلا به دیابت

409
12 ساعت
diabetes_cover

دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در دنیاست که هر ساله بر زندگی میلیون‌ها نفر تأثیر می‌گذارد و بار مالی قابل توجهی را بر اقتصاد کشورها به دنبال دارد. دیابت یک بیماری مزمن و پیش‌رونده است که در آن افراد قابلیت تنظیم سطح قند خون را به خوبی از دست می‌دهند. این وضعیت در نهایت منجر به کاهش کیفیت زندگی و کاهش امید به زندگی می‌شود.
پیش‌بینی احتمال مبتلا شدن به دیابت می‌تواند بسیار حیاتی باشد. داده‌های موجود در خصوص سبک زندگی معمولا می‌توانند پیش‌بینی کننده مناسبی برای تشخیص ابتلا به دیابت باشد.
در این پروژه ابتدا توضیحاتی در خصوص نحوه پیش‌بینی و سوالاتی که در هنگام کار با دادهه‌ها مطرح می‌شود توضیح داده می‌شود و سپس داده‌های مرتبط ارائه شده است.

اهداف

  • طی کردن تمامی مراحل یک پروژه واقعی تحلیل داده
  • استفاده از ابزار دلخواه برای تحلیل و مدل سازی

فهرست:

3 درس12h

معرفی مساله و داده ها

بیان مساله
داده‌ها
پرسش‌ها

بارگزاری پاسخ‌ها

اطلاعات بیوگرافی خالی است
4.50 (8 نظر)

3 دوره ها

2364 دانشجو

بهمن اجدری

تحلیلگر داده در دقیقه

بهمن اجدری فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه لولیا در سوئد است. علاقه اصلی او بررسی رفتارها و پدیده‌ها در محیط‌های مختلف با استفاده از داده است.

وی هم‌اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش علوم اجتماعی دانشگاه خوارزمی تهران نیز می‌باشد.

بهمن در طیف گسترده‌ای از پروژهای تحلیلی فعالیت داشته است. واکاوی رفتار کاربران در پلتفرم‌های آموزشی، تحلیل عملکرد کمپین‌های تبلیغات دیجیتال، بررسی تاثیر گردشگران بر آداب و رسوم محلی، ‌بررسی رفتار مسافران مترو و دیگر داده‌های ترافیکی از جمله فعالیت‌های اخیر وی است. بهمن دیگر علایق خود را در حوزه تحلیل داده در قالب یادداشت و مقاله‌ منتشر می‌کند. این مقاله‌ها در حوزه‌های مختلف مانند علوم اجتماعی، جمعیت‌شناسی و اقتصاد در «دقیقه‌ای برای تامل» قابل دریافت است:

d-mag.ir/author/bahmanajd

بهمن اجدری همچنین دوره‌های مختلف آموزش تحلیل داده را در سازمان‌های دولتی و غیردولتی مختلف برگزار کرده است و در حال حاضر مشغول ترجمه کتاب در این حوزه و تدوین بسته‌های آموزشی است.

4.79 (19 نظر)

9 دوره ها

4959 دانشجو

نظرات

4.5

جمعاً 2 نظر

5
1 نظر
4
1 نظر
3
0 نظر
2
0 نظر
1
0 نظر

پروژه زیبا

بسیار پروژه آموزنده‌ای بود

داده‌ها

  • توضیحات مساله
  • داده‌ها

پیش‌نیاز

مخاطبین

  • کاربران متوسط و پیشرفته R
  • کاربران متوسط و پیشرفته python
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors