توابع پرکاربرد در R

133
8 ساعت

درس پیش رو در چند قسمت مختلف به معرفی و توابع پرکاربرد در آر می‌پردازد: ایجاد توابع دلخواه، کار با تاریخ و زمان و توابعی برای تغییر و تبدیل داده‌ها با استفاده از توابع پیش‌فرض در آر.
در آر مانند دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی شما محدود به توابع موجود در کتابخانه‌ها نیستید. در قسمت اول این درس شما یادمیگیرید چگونه در آر تابع دلخواه خود را برای کارهای تکراری ایجاد کنید.
در قسمت دوم کار با تاریخ و زمان را در آر یادخواهید گرفت. فواصل زمانی و محاسبات روی تاریخ‌ها در این قسمت پوشش داده شده است. در قسمت بعدی تغییر و تبدیل داده‌ها با استفاده از توابع پیش‌فرض در آورده شده است. استفاده از این توابع در برخی موارد ممکن است به توابع کتابخانه‌های دیگر ارجحیت داشته باشد. مطالعه این درس به کاربران متوسط و پیشرفته آر توصیه می‌شود.

اهداف

  • دستکاری داده‌ها بدون استفاده از کتابخانه‌ها
  • مفهوم توابع و کارهای تکراری در R

فهرست:

7 درس8h

apply family

معرفی خانواده apply
lapply
sapply
mapply

کار با تاریخ و زمان

تعریف تابع در R

بهمن اجدری

تحلیلگر داده در دقیقه

بهمن اجدری فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه لولیا در سوئد است. علاقه اصلی او بررسی رفتارها و پدیده‌ها در محیط‌های مختلف با استفاده از داده است.

وی هم‌اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش علوم اجتماعی دانشگاه خوارزمی تهران نیز می‌باشد.

بهمن در طیف گسترده‌ای از پروژهای تحلیلی فعالیت داشته است. واکاوی رفتار کاربران در پلتفرم‌های آموزشی، تحلیل عملکرد کمپین‌های تبلیغات دیجیتال، بررسی تاثیر گردشگران بر آداب و رسوم محلی، ‌بررسی رفتار مسافران مترو و دیگر داده‌های ترافیکی از جمله فعالیت‌های اخیر وی است. بهمن دیگر علایق خود را در حوزه تحلیل داده در قالب یادداشت و مقاله‌ منتشر می‌کند. این مقاله‌ها در حوزه‌های مختلف مانند علوم اجتماعی، جمعیت‌شناسی و اقتصاد در «دقیقه‌ای برای تامل» قابل دریافت است:

d-mag.ir/author/bahmanajd

بهمن اجدری همچنین دوره‌های مختلف آموزش تحلیل داده را در سازمان‌های دولتی و غیردولتی مختلف برگزار کرده است و در حال حاضر مشغول ترجمه کتاب در این حوزه و تدوین بسته‌های آموزشی است.

4.79 (19 نظر)

9 دوره ها

4959 دانشجو

اطلاعات بیوگرافی خالی است
5.00 (5 نظر)

4 دوره ها

1580 دانشجو

نظرات

5.0

جمعاً 1 نظر

5
1 نظر
4
0 نظر
3
0 نظر
2
0 نظر
1
0 نظر

ممنون از دوره خوبتون

داده‌ها

  • تغییر و تبدیل داده‌ها با توابع پایه R
  • ایجاد توابع دلخواه در R
  • حلقه و فرایندهای تکراری در R

پیش‌نیاز

مخاطبین

  • کاربران متوسط و پیشرفته R

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors