مصورسازی با اکسل

2948
12 ساعت

اکسل یکی از پرکاربرترین ابزارهای کار با داده است که در عین سادگی، برای مدیریت داده‌های محدود و تحلیل‌های توصیفی بسیار قدرتمند است. یکی از جنبه‌های این قدرتمندی، قابلیت مصورسازی در اکسل است که مجموعه متنوعی از نمودارها با امکان قالب‌بندی و شخصی‌سازی گرافیکی را ارائه می‌کند. در این درس ابتدا به معرفی اصول مصورسازی داده خواهیم پرداخت و سپس با ذکر مثال‌های متعدد روش‌های مصورسازی در اکسل را می‌آموزیم.

اهداف

  • آشنایی با اصول مصورسازی
  • ترسیم نمودارهای مختلف با اکسل
  • پیکربندی و بهره‌برداری از نمودارها

فهرست:

21 درس12h

معرفی اکسل و مصورسازی

مصورسازی چیست؟
اصول مصورسازی
تناظر دیتا با گرافیک
آزمون: تناظر داده با گرافیک
ترسیم نمودار

وضعیت تولید محصولات کشاورزی

کرونا در چند نگاه

نمودارهای دیگر در اکسل

عناصر نمودار و قالب‌بندی

تنظیمات دیتا و بهره‌برداری از نمودار

مجید پورکاشانی

مهندس داده در دقیقه

مجید پورکاشانی فعالیت حرفه‌ای خود را در دهه 80 شمسی به عنوان توسعه‌دهنده نرم‌افزار در بخش‌های الکترونیک و مخابرات آغاز کرد. سپس به مدیریت مالی و اجرایی روی ‌آورد. تجربه مجید در مهندس فناوری اطلاعات و مدیریت او را به سمت طراحی و پیاده‌سازی زیرساخت‌های بهره‌برداری از داده‌ها‌ سوق داده است.

طراحی و پیاد‌ه‌سازی انبار داده، استقرار سامانه‌های هوش تجاری، خودکارسازی جریان داده، توسعه نرم‌افزار، بهینه‌سازی الگوریتم‌، خطایابی و بهینه‌سازی علملکرد بسته‌های نرم‌افزاری در کنار مصورسازی تعاملی از جمله مواردی است که مجید تجربه به کارگیری آن‌ها در حوزه‌های گوناگونی مانند خدمات اجتماعی، بیمه، درمان، مالی، مالیاتی، کسب‌وکارهای دیجیتال و ... داشته است.

مجید فارغ التحصیل مهندسی برق و الکترونیک از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد هوش مصنوعی از دانشگاه علم و صنعت و هم‌بنیان‌گذار شرکت پردازش و تحلیل داده دقیقه است. هجرت از مهندسی برق به علوم کامپیوتر و تداوم فعالیت حرفه‌ای به عنوان مهندس فناوری اطلاعات، توانایی منحصر به فردی در انتقال مفاهیم به او داده است. مجید آموزش اجزای اصلی مهندسی داده را از سال 99 را در سازمان‌های گوناگون آغاز کرده است.

او علاوه بر مهندسی و مصورسازی تعاملی داده‌ها تجربیاتی در مدیریت تولیدات گیاهی نیز دارد. همین موضوع او را مسائل اقلیمی و مدیریت آب نیز علاقه‌مند کرده است. نتیجه بررسی‌های مجید درباره مسائل زیست‌محیطی و موضوعات دیگر را می‌توانید در آدرس زیر در مجله تحلیلی دقیقه‌ای برای تأمل دنبال کنید:

d-mag.ir/pauthor/majidpk

مجید پورکاشانی هم‌اکنون به آموزش مفاهیم، روش‌ها و ابزارهای مدیریت داده‌ در مدرسه پردازش و تحلیل داده دقیقه اشتغال دارد. درس‌‌ها و دیگر مطالبی که مجید در مدرسه دقیقه ارائه می‌کند در ادامه آمده است.

5.00 (5 نظر)

6 دوره ها

4996 دانشجو

نظرات

5.0

جمعاً 1 نظر

5
1 نظر
4
0 نظر
3
0 نظر
2
0 نظر
1
0 نظر

ضمن تشکر از تمامی اساتید.
واقعا دوره بسیار کاربردی ای بود آقای کدیور.
ممنونم.

پیش‌نیاز

  • آشنایی با اکسل

مخاطبین

  • تحلیل‌گران کسب‌و‌کار
  • کارشناسان تهیه گزارش‌های سازمانی
  • تحلیل‌گران داده
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors