آیا می‌دانید نیمه پنهان تحلیل داده و آمار چیست؟

cover

هر حرفه‌ای مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و نیازمندی‌های جانبی دارد که معمولا هنگام انتخاب و تحصیل، از نظرها پـنـهـــان می‌مــانـد. امــا وقــتـی وارد کار ‌شوید می‌بینید اهمیت آن‌ها هیچ کمتر از ویژگی‌های اصلی حرفه نیست. هر شـــغـل نـیــمه‌ای پنهان از مهارت و دانش دارد.

کسی که در آمار و تحلیل داده مشغول به فعالیت است کارش فقط بالا و پایین کردن اعداد و پیدا کردن الگوها و روابط ریاضی نیست. کار در این حوزه نیازمندی‌های دیگری هم دارد که اهمیت‌شان در عمل هیچ کم از این موارد نیست.

کسی که در این حوزه کار می‌کند بخش زیادی از وقتش را صرف توضیح اعداد می‌کند. پس باید نوشتن بلد باشد.

از طرف دیگر باید بتواند آنچه انجام داده را به صورت ساده و قابل فهم برای دیگران توضیح دهد. اینجا استفاده از نمودار و تصویر به کار می‌آید. پس باید ذائقه بصری خود را نیز پرورش داده باشد.

یادگیری این مهارت‌ها، تاثیرگذاری تحلیلگر داده و کارشناس آمار را در هر حوزه‌ای که باشد به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد.

ایـن مــهـارت‌هـــا در هــیــچ جایی مانند «دیتاژورنالیسم» به یکدیگر پیوند نخورده‌اند. اگر می‌خواهید آن‌ها را در کنار تحلیل داده یاد بگیرید در دوره‌ «روایتگری با داده‌ها و روزنامه‌نگاری داده» ثبت نام کنید:

ما در مدرسه پردازش و تحلیل داده دقیقه به وجوه پنهان مشاغل علوم داده اهمیت می‌دهیم و درباره آن خواهیم نوشت. اگر به این موضوع علاقه‌مندید مطالب مدرسه را دنبال کنید. علاوه بر دوره‌های آفلاینی که در وبسایت مدرسه در دسترسی است، دوره‌های حضوری و آنلاین نیز در این حوزه‌ها برگزار خواهد شد. برای اطلاع از چنین دوره‌هایی مدرسه را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors